Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1363 zł w piątek 19 lutego
Sytuacja na CHF/PLN

Pod koniec tygodnia handlowego możemy obserwować umocnienie polskiego złotego. Nasza krajowa waluta umacnia się ponad 0,3% do dolara, z kolei przypadku pary walutowej CHF/PLN ruch wynosi zaledwie 0,05% na korzyść złotówki. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Finax

Kurs franka CHF/PLN z szasną na dalszą przecenę?

Notowania CHF/PLN utrzymują się poniżej szerokiego kanału spadkowego, przez co istnieje ryzyko pogłębienia przeceny. W tym tygodniu zmienność być może nie jest duża, jednak zgodnie z klasycznymi założeniami AT, dopóki notowania nie wrócą powyżej poziomu 4,20 zł, obowiązuje scenariusz spadkowy z celem na 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Ostatnie rozchwianie notowań eurodolara przekłada się na sytuację także na rynku polskiego złotego. Wczoraj rodzima waluta zakończyła sesję na plusie, a indeks BOSSAPLN zwyżkował do rejonu 88,80-89,00 pkt., a dzisiaj rano kontynuuje ruch w górę. Wczorajsze dane makro nie przyczyniły się istotnie do ruchów wartości polskiego złotego. Dominował wpływ eurodolara, a notowania PLN poruszały się pod jego dyktando. Dzisiaj zresztą może być podobnie, mimo że w kalendarzu makro dla Polski nie jest pusto – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Złoto o krok przed załamaniem? Kurs XAU/USD po 1765$

Kurs franka wybija w lokalnej konsolidacji

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że notowania utrzymują się w lokalnej konsolidacji. Jako wsparcie należy traktować strefę przy 4,1250 zł, z kolei opór wypada przy 4,1780 zł. Miejsce to wynika mierzenia 38,2% Fibonacciego ostatniej fali spadkowej.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw lotos | cena ropy brent | ranking giełd kryptowalut | s&p notowania | bitcoin notowania |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here