Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1362 zł w piątek 20 listopada
Kurs franka szwajcarskiego

W czwartek do południa polski złoty osłabia się do dolara, franka i funta, z kolei kurs EUR/PLN znajduje się na wysokości wczorajszego poziomu zamknięcia sesji. Co dalej z PLN? W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN bez kierunku

Patrząc na kurs franka do złotego, ostatnie dwa tygodnie przyniosły wyraźną przecenę. Niemniej przecena wyhamowała na wysokości istotnego wsparcia. Patrząc na interwał W1, notowania zatrzymały się na wysokości dolnego ograniczenia długoterminowego kanału wzrostowego, który aktualnie stanowi podporę dla kupujących. Dopiero w momencie jego pokonania, spadki mogą się pogłębić w kierunku strefy popytowej przy 4,5030 zł. Kluczowym oporem pozostaje z kolei strefa przy 4,20 zł. 

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie zwyżki eurodolara oraz brak istotniejszych ruchów na PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4712 PLN za euro, 3,7631 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1355 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9951 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,173% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Czy DAX wybije wreszcie z konsolidacji?

Kurs franka na plusie w piątek

Przechodząc z kolei na niższy przedział czasowy – dzienny, widać dokładnie tę samą sytuację co wczoraj. Kupujący ponownie pojawili się na wysokości górnego ograniczenia strefy wsparcia, wynikającej z wcześniejszych reakcji cenowych (4,1140 zł). Jeżeli doszłoby do większego odreagowania, kluczowym oporem pozostają okolice 4,2270 zł. 

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here