Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1357 zł we wtorek 24 listopada
Kurs franka szwajcarskiego

Dziś o poranku obserwujemy mieszane nastroje na polskim złotym. Wczoraj jednak nasza krajowa waluta osłabiła się do dolara, euro, franka i funta. Co dalej z PLN? W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN poniżej linii trendu

Patrząc na kurs franka do złotego, ostatnie trzy tygodnie przyniosły solidne spadki. Po weekendzie obserwujemy wyhamowanie przeceny, niemniej patrząc na sytuację techniczną na interwale W1, wciąż wydaje się że to sprzedający mają przewagę. Aktualnie przecena może się więc pogłębić w kierunku strefy popytowej przy 4,5030 zł. Kluczowym oporem pozostaje z kolei strefa przy 4,20 zł. 

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi powrót do zwyżki eurodolara, po wczorajszym podbiciu zmienności. Sam PLN pozostaje w zakresie wąskiej konsolidacji. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4677 PLN za euro, 3,7687 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1435 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0313 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,206% w przypadku papierów 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Bitcoin zaatakuje historyczne maksima jeszcze w tym roku?

Kurs franka bez jasnego kierunku

Przechodząc z kolei na niższy przedział czasowy – D1 widać że notowania utrzymują się w lokalnej konsolidacji. Kupujący pojawili się w ostatnich dniach na wysokości górnego ograniczenia strefy wsparcia, wynikającej z wcześniejszych reakcji cenowych (4,1140 zł), jednak odbicie jest bardzo słabe. Najbliższy opór powinien stanowić poziom 4,1660 zł. Z kolei jeśli miałoby dojść do większego odreagowania, kluczowym oporem pozostają okolice poziomu 4,2270 zł. 

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNotowania srebra zostały przecenione o 3%
Następny artykułSanok Rubber liczy, że w kolejnych miesiącach marże nie będą gorsze r/r
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here