Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1355 zł w czwartek 19 listopada
Kurs franka szwajcarskiego

W czwartek o poranku obserwujemy mieszane nastroje na polskim złotym, który wczoraj umocnił się względem głównych walut. Złotówka konsoliduje względem euro, dolara, franka i funta w godzinach porannych. Co dalej z PLN? W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN na wysokości kanału 

Ostatnie dwa tygodnie przyniosły silne spadki na kursie CHF/PLN. Niemniej po weekendzie obserwujemy wyhamowanie przeceny. Patrząc na interwał W1, notowania ponownie testują dolne ograniczenie długoterminowego kanału wzrostowego, który aktualnie stanowi kluczowe wsparcie. Dopiero w momencie jego pokonania, spadki mogą się pogłębić w kierunku strefy popytowej przy 4,5030 zł. Ważnym oporem pozostaje z kolei strefa przy 4,20 zł. 

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi nieco mocniejszego dolara oraz brak istotniejszych zmian na PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4613 PLN za euro, 3,7688 PLN za dolara amerykańskiego, 4,1334 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9826 PLN w relacji do funta szterlinga – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Indeksy giełdowe złapały zadyszkę, czas na korektę?

Kurs franka na nieznacznym plusie w czwartek nad ranem

Schodząc z kolei na niższy przedział czasowy – D1, widać że kupujący uaktywnili się na wysokości górnego ograniczenia strefy wsparcia, która wynika z wcześniejszych reakcji cenowych (4,1140 zł). Jednak wczorajsza sesja ponownie zakończyła się czarnym korpusem, co rodzi ryzyko wybicia dołem. W przypadku takiego scenariusza, spadki mogą sięgnąć kolejnej bariery przy 4,0530 zł. Z kolei w przypadku obrony, oporem pozostają okolice 4,2270 zł. 

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here