Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1350 zł we wtorek 9 lutegoWczoraj mogliśmy obserwować nieznaczne umocnienie polskiego złotego w ujęciu do głównych walut. Dolar, euro, funt i frank znalazły się pod kreską. Dziś o poranku obserwujemy jednak odreagowanie. Co dalej z PLN, czy odda on wczorajsze zyski? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN z perspektywą spadkową?

Patrząc technicznie na sytuację na CHF/PLN na interwale tygodniowym, nie wygląda ona najlepiej dla rynkowych byków. Po tym jak kurs wybił się dołem z szerokiego kanału wzrostowego, możliwa jest głębsza korekta spadkowa. Aktualnie niewykluczony jest nawet ruch w kierunku strefy wsparcia przy 4,0530 zł. Scenariusz spadkowy zostanie zanegowany w momencie powrotu powyżej 4,20 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Słabszy dolar okazał się być wsparciem dla złotego, który już po zeszłym tygodniu miał dość dobry bilans otwarcia – już wcześniej EURPLN zszedł poniżej 4,50, a USDPLN naruszył linię trendu wzrostowego przy 3,73. Lepszy sentyment globalny ma szanse podbić złotego w kolejnych dniach – komentował wczoraj po południu Marek Rogalski z DM BOŚ.

Zobacz także: Bitcoin wystrzelił w górę, cena powyżej 46 tysięcy dolarów USD!

Kurs franka poniżej wsparcia

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że notowania utrzymują się poniżej strefy wsparcia przy 4,1450 zł, co przemawia za kontynuacją przeceny. Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, dopóki kurs nie wróci powyżej, bazowym scenariuszem jest ruch w kierunku ostatnich dołków przy 4,0850 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here