Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1350 zł we wtorek 21 lipca
Kurs franka szwajcarskiego

W poniedziałek złoty zyskiwał do głównych walut, dziś również widać siłę polskiej waluty. Przed południem PLN zyskuje do CHF, EUR i USD. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Finax

Kurs franka traci we wtorek

Patrząc na wykres CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, sytuacja techniczna pozostaje bez zmian w porównaniu do poprzedniej analizy. W kilku ostatnich tygodniach para walutowa pozostawała w wąskim zakresie wahań w rejonach poziomu 4,1850 zł, a po weekendzie przewagę przejęła podaż. Aktualnie wygląda na to, że spadki mogą się pogłębić nawet w kierunku wsparcia przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

Zobacz także: Jest porozumienie na szczycie UE, kolejny impuls dla wzrostów na rynku akcji

 – Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi cofnięcie kwotowań eurodolara po informacjach o osiągnięciu porozumienia na szczycie UE. PLN pozostaje relatywnie mocny. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4527 PLN za euro, 3,8952 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1452 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9296 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,335% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs franka pogłębia spadki

Parząc z kolei na interwał D1 widać, widać kontynuację wczorajszego kierunku, CHF/PLN pogłębia spadki. Poziom 4,1850 zł poniżej którego wróciła w ostatnim czasie, powinien być istotny w najbliższym terminie. Tak długo jak notowania będą się utrzymywały poniżej, możliwy jest ruch w kierunku strefy zaznaczonej kolorem zielonym. W przeciwnym razie, dopiero ponowne wyjście powyżej, może doprowadzić do ruchu w stronę 4,2450 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here