Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1345 zł w piątek 14 września
Kurs franka szwajcarskiego

Na początku nowego tygodnia obserwujemy słabość polskiej waluty. W poniedziałek o poranku złotówka traci w ujęciu do franka, funta, euro i dolara. Największy ruch obserwujemy na parze GBP/PLN, gdzie funt umacnia się ponad 0,4% do polskiego złotego. W dzisiejszej analizie przyjrzymy się jednak wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN będzie jeszcze droższy?

Sytuacja techniczna na CHF/PLN na interwale tygodniowym nie uległa większej zmianie od czasu ostatniej analizy. Patrząc na interwał W1, ostatnia świeca zamknęła się popytowo, co przemawia za dalszą wędrówką na wyższe poziomy. Strefa wsparcia przy 4,0530 zł, pozostaje kluczowa, tak długo jak notowania znajdują się powyżej, obowiązuje trend wzrostowy.

Jeśli obecny sentyment zostanie utrzymany, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku poziomu 4,1850 zł. Z kolei aby myśleć o spadkach notowania musiałyby zejść poniżej wspomnianej strefy wsparcia przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Polska waluta zaczęła handel w nowym tygodniu blisko poziomów zamknięcia z piątku. Generalnie zmiany w globalnej przestrzeni FX nie są duże, chociaż widać nieznaczne osłabienie dolara, co może sugerować, że rynek będzie ustawiał się pod posiedzenie FED w najbliższą środę – komentuje Marek Rogalski z DM BOŚ.

Zobacz także: Czy na EURUSD utrzyma się trend wzrostowy?

Kurs franka utrzymuje się powyżej 4,1140 zł

Patrząc z kolei na interwał D1, można zauważyć, że po strefa przy 4,0530 zł pozostaje kluczowym wsparciem. Pomimo wielu prób wybicia dołem,miejsce to nie zostało pokonane w ubiegłym tygodniu. Wybity został natomiast kluczowy opór przy 4,1135 zł, co może prowadzić do silniejszych wzrostów.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here