Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1340 zł w poniedziałek 8 lutegoPodczas dzisiejszej sesji możemy obserwować niewielką zmienność na głównych parach walutowych z polskim złotym. W poniedziałek krajowa waluta umacnia się nieznacznie do franka i funta, z kolei w ujęciu z dolarem i euro nie widać większych ruchów. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN z perspektywą głębszej przeceny?

Patrząc technicznie na kurs CHF/PLN, w ubiegłym tygodniu doszło do wybicia dołem z szerokiego, długoterminowego kanału wzrostowego. Z tego też powodu, zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, należy oczekiwać kontynuacji spadków. Dopóki kurs znajduje się poniżej strefy oporowej przy 4,20 zł, możliwy jest ruch w kierunku wsparcia przy 4,0530 zł. Z kolei w przypadku jego pokonania, przecena może przybrać na sile.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Istotny wpływ na wyceny par z polskim złotym w końcówce poprzedniego tygodnia miały wydarzenia na szerokim rynku walutowym, zwłaszcza duże wahania notowań amerykańskiego dolara. W tym tygodniu kalendarz danych makro dla Polski jest praktycznie pusty – dopiero w piątek pojawią się dane dotyczące PKB za IV kw. Do tego czasu złoty będzie więc uzależniony od nastrojów globalnych – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara EUR/USD wraca powyżej 1,20 USD

Kurs franka poniżej wsparcia

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że notowania utrzymują się poniżej ważnego poziomu wsparcia (4,1450 zł), co przemawia za kontynuacją spadków. Jeżeli obecny sentyment nie ulegnie zmianie, możliwe jest nawet zejście w kierunku ostatnich dołków przy 4,0850 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres bitcoin | analiza bitcoin | biomed lublin akcje | dow index | akcje pgnig forum |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here