Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1340 zł w poniedziałek 23 listopada
Kurs franka szwajcarskiego

Na początku nowego tygodnia obserwujemy niewielkie straty polskiego złotego względem głównych walut. Niemniej w perspektywie ostatnich kilku sesji, złotówka utrzymuje się w konsolidacji względem euro, dolara, franka i funta. Co dalej z PLN? W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN poniżej linii trendu

Patrząc na kurs franka do złotego, ostatnie trzy tygodnie przyniosły wyraźne spadki. Z kolei dziś o poranku widać wyhamowanie w rejonach ważnego wsparcia. Patrząc na interwał W1, notowania reagują w rejonach dolnego ograniczenia długoterminowego kanału wzrostowego. Jeżeli dojdzie tu do dobicia, niewykluczony jest ruch w kierunku oporu przy 4,20 zł. Niemniej w przypadku utrzymania się poniżej, możliwy jest ruch w kierunku strefy popytowej przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

Zobacz także: Indeksy PMI w centrum uwagi inwestorów

– Początek bieżącego tygodnia na globalnych rynkach finansowych przynosi podbicie apetytu na ryzyko wśród inwestorów za sprawą doniesień na temat możliwego szybkiego pojawienia się szczepionki na Covid-19. Korzysta na tym polski złoty, którego wartość dzisiaj rano utrzymuje się w okolicach maksimów z poprzedniego tygodnia. Indeks BOSSAUSD obecnie oscyluje w rejonie 88,70 pkt. – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Kurs franka nad kreską w poniedziałek

Schodząc z kolei na niższy przedział czasowy – dzienny, widać że bronione jest górne ograniczenie strefy wsparcia, wynikającej z wcześniejszych reakcji cenowych (4,1140 zł). Jeśli podbicie się utrzyma, niewykluczone jest podejście w kierunku 4,1660 zł, który pozostaje kluczowym oporem w krótkim terminie.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTorpol chce uzupełnić portfel do 2,5-3 mld zł netto ‘w najbliższym czasie’
Następny artykułDJIA: popyt traci na sile
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here