Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1340 zł w piątek 18 września
Kurs franka szwajcarskiego

Od początku tygodnia możemy niższą zmienność  i nieznaczną słabość polskiej waluty wobec franka szwajcarskiego, jak i innych głównych walut. W piątek o poranku widać z kolei mieszane nastroje na parach z euro, dolarem, funtem i frankiem. W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN powoli w górę

Sytuacja techniczna na CHF/PLN na interwale tygodniowym pozostaje bez zmian w porównaniu do poprzedniej analizy.

Patrząc na interwał W1, ostatnie dwie świece zamknęły się popytowo, co przemawia za dalszą wędrówką na wyższe poziomy. Strefa wsparcia przy 4,0530 zł, pozostaje kluczowa, tak długo jak notowania znajdują się powyżej, obowiązuje trend wzrostowy.

Pomimo, że zmienność pozostawia wiele do życzenia, to jeżeli obecny sentyment nie ulegnie zmianie, możliwy jest nawet ruch w kierunku poziomu 4,1850 zł. Natomiast aby myśleć o spadkach, notowania musiałyby zejść poniżej wspomnianej strefy wsparcia przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie podbicie eurodolara oraz brak większych zmian na wycenie PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4533 PLN za euro, 3,7576 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1429 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8792 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,355% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs EUR/USD pozostaje w konsolidacji, notowania bronią układu 1:1

Kurs franka ma problem ze wzrostami

Spoglądając z kolei na interwał D1, sytuacja również nie uległa zmianie, notowania CHF/PLN powoli wspinają się na wyższe poziomu. Strefa przy 4,0530 zł pozostaje kluczowym wsparciem w średnim terminie. Z kolei poziom 4,1135 zł, jest istotny w krótkim terminie i tak długo jak notowania znajdują się powyżej, bazowym scenariuszem są dalsze wzrosty.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here