Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1292 zł w czwartek 3 grudniaWe wtorek złoty umocnił się do głównych walut, jednak wczoraj obserwowaliśmy kompletnie odwrotną sytuację- złotówka znalazła się pod presją sprzedających. Z kolei dziś o poranku zmienność jest ograniczona, notowania głównych par walutowych z PLN utrzymują się w rejonach wczorajszego poziomu zamknięcia bądź nieznacznie powyżej. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN odrabia spadki

Patrząc na wykres CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, para walutowa utrzymuje się poniżej kanału wzrostowego. Niemniej pomimo wyraźnych spadków we wtorek, cały ruch w dół został wymazany, przez co na świecy W1 pojawił się spory dolny cień. Zamknięcie się tygodnia na obecnych poziomach, bądź wyżej, może faworyzować kupujących. Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,0530 zł, z kolei opór znajduje się przy 4,20 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi dalsze wzrosty eurodolara ponad 1,21 USD. Co ciekawe jednak brak jest zwyczajowej reakcji na PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4723 PLN za euro, 3,6901 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1266 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9375 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,269% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara przyspiesza wzrosty, EURUSD powyżej 1,21 USD

Kurs franka dynamicznie odbija

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że po wtorkowej przecenie doszło do dynamicznego odreagowania. Aktualnie jako najbliższy opór należy traktować strefę przy 4,1450 zł, która wynika z mierzenia 23,6% Fibonacciego oraz lokalnych reakcji cenowych. W przypadku wybicia górą, ruch wzrostowy może przybrać na sile. Wsparciem pozostaje z kolei strefa przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here