Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1278 zł w poniedziałek 21 września
Kurs franka szwajcarskiego

Na początku nowego tygodnia możemy obserwować niską zmienność na głównych parach walutowych z polskim złotym. W poniedziałek o poranku złotówka traci do franka, funta i euro, umacnia się jednak nieznacznie do dolara. W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN w zawieszeniu

Sytuacja techniczna na CHF/PLN na interwale tygodniowym pozostaje bez zmian w porównaniu do ostatniej, piątkowej analizy.

Patrząc na interwał W1, ostania świeca zamknęła się bez wyraźniej przewagi popytu czy podaży, można więc powiedzieć, że mamy do czynienia z niezdecydowaniem. Pomimo, że wcześniej broniona była kluczowa strefa popytowa przy 4,0530 zł, i tak długo jak notowania znajdują się powyżej, obowiązuje trend wzrostowy, to w najbliższych dniach niewykluczona jest także lokalne konsolidacja.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Dzisiaj w Japonii obchodzone jest święto, co oznacza zamknięte rynki. Kwestie polityczne mogą na chwilę zejść na dalszy plan, a inwestorzy skupią się na wypowiedziach przedstawicieli Fed w USA, w tym Jerome Powella – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Zobacz także: Czas na głębszą korektę na rynku akcji w USA?

Kurs franka ma problem z dalszą zwyżką

Spoglądając z kolei na interwał D1, sytuacja również nie uległa większej zmianie, notowania CHF/PLN powoli próbują wspinać się na wyższe poziomu. W średnim terminie, kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,0530 zł. Z kolei poziom 4,1135 zł, jest istotny w krótkim terminie (był on już dziś testowany) i tak długo jak notowania znajdują się powyżej, bazowym scenariuszem są dalsze wzrosty.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here