Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1519 zł w środę 18 listopada
Kurs franka szwajcarskiego

W czwartek o poranku polski złoty nieznacznie traci do głównych walut. Złotówka osłabia się do euro, dolara, franka i funta, jednak zmienność pozostaje niska, notowani od kilku dni konsolidują w wąskim zakresie wahań. Co dalej z PLN? W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN poniżej linii trendu

Patrząc na kurs franka do złotego, ostatnie tygodnie przyniosły silne spadki. Niemniej po weekendzie przecena wyraźnie wyhamowała. Jeśli chodzi o sytuację techniczną na interwale W1, notowania utrzymują się poniżej długoterminowego kanału wzrostowego, co przemawia za dalszymi spadkami. Bazowym scenariuszem w średnim terminie jest więc ruch w kierunku strefy popytowej przy 4,0530 zł. Kluczowym oporem pozostaje z kolei strefa przy 4,20 zł. 

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi kontynuację podbicia eurodolara do 1,1934 USD. Jednocześnie brak jest, w dalszym ciągu, większych zmian na PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4648 PLN za euro, 3,7406 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1241 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0106 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,238% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Minutes EBC pretekstem do wybicia z konsolidacji na DAX?

Kurs franka na plusie o poranku

Przechodząc z kolei na niższy przedział czasowy – dzienny, widać że kupujący ponownie pojawili się na wysokości strefy wsparcia, która wynika z wcześniejszych reakcji cenowych (4,1140 zł). Wczorajsza świeca zakończyła się białym korpusem, a dziś ruch w górę może być kontynuowany. Jeżeli doszłoby do większego odreagowania, kluczowym oporem pozostają okolice 4,2270 zł, wcześniej należy też zwrócić uwagę na opór przy 4,1660 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here