Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1256 zł we wtorek 1 grudniaPodczas wczorajszej sesji frank szwajcarski nieznacznie stracił do polskiego złotego. Pod kreską w ujęciu do złotówki znalazło się także euro, jednak funt i dolar umocniły się. W dzisiejszej analizie przyjrzymy się sytuacji technicznej na parze CHF/PLN. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN poniżej kanału wzrostowego

Patrząc na notowania CHF/PLN w ujęciu W1, ubiegły tydzień zakończył się mieszanie, jednak para walutowa nie był w stanie wrócić do środka kanału wzrostowego, co może przemawiać za kontynuacją spadków.

Nowy tydzień rozpoczyna się od nieznacznej przeceny. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, tak długo jak notowania będą się znajdować poniżej wspomnianego wcześniej kanału, należy oczekiwać dalszych spadków. Kluczowym wsparciem w średnim terminie pozostaje strefa przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie kursu eurodolara blisko 1,2 USD. PLN pozostaje w konsolidacji na 4,45 EUR/PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4748 PLN za euro, 3,7438 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1253 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0016 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,227% w przypadku obligacji 10-letnich komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Cofnięcie na rynku akcji i odbicie od 1,20 USD na EURUSD

Kurs franka w lokalnej konsolidacji

Spoglądając z kolei na interwał D1, można zauważyć, że od dłuższego czasu kurs ma ogromny problem z określeniem kierunku. W średnim terminie, kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,0530 zł, jednak w krótszym horyzoncie czasowym trzeba wziąć pod uwagę strefę przy 4,1140 zł i opór przy 4,1660. Dopiero wybicie w jedną ze stron może dać wskazówkę co do dalszej kierunku na tej parze.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here