Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1243 zł w środę 9 grudniaDziś o poranku widać mieszane nastroje na parach walutowych z polskim złotym. Wczoraj jednak złotówka umocniła się nieznacznie do euro, dolara, franka i funta. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN poniżej kanału wzrostowego

Pomimo, że w drugiej połowie ubiegłego tygodnia doszło do wyraźnego odreagowania na parze CHF/PLN i wyrysowania pro wzrostowej świecy W1, tak notowania mają wyraźny problem z utrzymaniem tendencji. Kurs franka do złotego odbił się od dolnego ograniczenia pokonanego wcześniej kanału wzrostowego, przez co istnieje szansa na dalszą przecenę. Jeżeli obecny sentyment nie ulegnie zmianie, należy oczekiwać ruchu w kierunku wsparcia przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Ostatnie 24h godziny handlu na rynku FX przyniosło ponowne podbicie eurodolara ponad 1,21 USD. Rynek żyje mieszanymi doniesieniami dot. szczepionek oraz finałem rozmów negocjacyjnych na linii UK-UE. Podbicie głównej pary walutowej wynikało ze słabości USD. Złoty ponownie testuje 4,44 EUR/PLN, co sugeruje możliwą próbę zejścia niżej w kierunku 4,40 PLN. W zakresie negocjacji POL/HUN z Brukselą rynek za domyślny scenariusz przyjmuje docelowe porozumienie – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Byki nie odpuszczają, DAX otworzy się luką wzrostową?

Kurs franka odbija od ważnego oporu

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że notowania odbiły się od oporu przy 4,1450 zł, przez co istnieje szansa na kontynuację spadków. Wsparcie znajduje się z kolei na wysokości ostatnich dołków, czyli w rejonach 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here