Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,0911 zł w środę 2 grudniaPodczas pierwszej sesji w nowym tygodniu handlowym możemy obserwować umocnienie polskiego złotego. Nasza krajowa waluta zyskuje do franka, euro, dolara i funta. PLN radzi sobie najlepiej w ujęciu z GBP, gdzie ruch przekracza 0,5%. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN pogłębia spadki

Patrząc na interwał tygodniowy, kurs CHF/PLN nie zdołał utrzymać się wewnątrz kanału wzrostowego, co może zapowiadać głębsze cofnięcie. Aktualnie niewykluczony jest ruch w kierunku szerokiej strefy wsparcia przy 4,0530 zł, która pozostaje kluczowa w średnim terminie. Jeśli chodzi z kolei o opory, oprócz dolnego ograniczenia kanału wzrostowego ważną zaporą podażową pozostaje strefa przy 4,21 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – W bieżącym tygodniu trudno oczekiwać istotnej zmiany sytuacji na rynkach walutowych. Wszelkie ruchy cenowe będą odbywać się przy obniżonej aktywności inwestorów, co zmniejsza ich wymowę. Dzisiaj kalendarz danych makro jest wyjątkowo ubogi, zaś jutro i pojutrze pojawią się w Polsce odczyty wskaźników BIEC, które raczej powinny być przyjęte spokojnie (Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury, Wskaźnik Rynku Pracy) – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Zobacz także: Kolejne rekordy na rynku Bitcoina, hossa na kryptowalutach

Kurs franka pod kreską

Spoglądając z kolei na interwał D1, można zauważyć, że notowania nie były w stanie wyjść powyżej mierzenia 38,2% Fibonacciego, które zostało wyznaczone na ostatniej fali spadkowej. Cofnięcie poniżej strefy oporowej przy 4,1450 zł może zapowiadać kontynuację spadków, nawet w kierunku wsparcia przy 4,0830 zł, gdzie znajdują się ostatnie minima.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here