Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1210 zł we wtorek 15 września
Kurs franka szwajcarskiego

W poniedziałek mogliśmy obserwować nieznaczną słabość polskiej waluty wobec franka szwajcarskiego. Niemniej zmienność w godzinach porannych jest niska. Złoty jest notowany płasko w ujęciu do franka, funta, euro i dolara. Największy ruch obserwujemy na parze USD/PLN, gdzie dolar traci 0,15 % do złotego. W dzisiejszej analizie przyjrzymy się jednak wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN z szansą na dalszą zwyżkę?

Sytuacja techniczna na CHF/PLN na interwale tygodniowym nie zmieniła się od czasu ostatniej analizy. Spoglądając na interwał W1, ostatnie dwie świece zamknęły się popytowo, co przemawia za dalszą wędrówką na wyższe poziomy. Strefa wsparcia przy 4,0530 zł, pozostaje kluczowa, tak długo jak notowania znajdują się powyżej, obowiązuje trend wzrostowy.

Jeżeli obecny sentyment zostanie utrzymany, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku poziomu 4,1850 zł. Natomiast aby myśleć o spadkach, notowania musiałyby zejść poniżej wspomnianej strefy wsparcia przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Wtorkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych ruchów na wycenie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4460 PLN za euro, 3,7385 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1334 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8194 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,357% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara (EUR/USD) wybije poziom 1,19 USD?

Kurs franka próbuje utrzymać się powyżej 4,1140 zł

Patrząc z kolei na interwał D1, można zauważyć, że po strefa przy 4,0530 zł pozostaje kluczowym wsparciem. Pomimo wielu prób wybicia dołem,miejsce to nie zostało pokonane w ubiegłym tygodniu. Wybity został natomiast kluczowy opór przy 4,1135 zł, co może prowadzić do kontynuacji wzrostów.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here