Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1184 zł w czwartek 10 grudniaWczoraj mogliśmy obserwować umocnienie polskiego złotego w ujęciu do głównych walut. Dolar, euro, funt i frank znalazły się pod kreską. Z kolei dziś o poranku widać mieszane nastroje. Główne pary walutowe ze złotówką konsolidują w rejonach poziomu odniesienia. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN pod kreską

Kurs CHF/PLN nie był wstanie wyjść powyżej linii trendu, która dotąd stanowiła kluczowe wsparcie, co wskazuje na kontynuację spadków. Wczoraj PLN umocnił się do CHF, przez co wydaje się, że ruch w kierunku 4,0530 zł jest scenariuszem bazowym. W tym miejscu znajduje się kluczowa horyzontalna strefa popytowa, gdzie ponownie mogą pojawić się kupujący. W przypadku wybicia tego poziomu przecena może przybrać na sile.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN, pomimo lekkich spadków na eurodolarze. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4282 PLN za euro, 3,6625 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1172 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8910 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,359% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara EUR/USD przed decyzją EBC

Kurs franka kontynuuje spadki

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że notowania odbiły się od strefy oporowej przy 4,1450 zł, która pozostaje kluczowa w krótkim terminie. Tak długo jak kurs znajduje się poniżej, należy oczekiwać ruchu w kierunku ostatnich minimów. Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here