Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1144 zł w piątek 4 września
Kurs franka szwajcarskiego

Podczas czwartkowej sesji ponownie mogliśmy obserwować słabość polskiego złotego, przez co koniec tygodnia nie wygląda najlepiej. Dziś o poranku PLN również nieznacznie osłabia się do głównych walut, a większe emocje jeszcze przed nami. Dziś pretekstem do większych ruchów będą dane z amerykańskiego rynku pracy, które poznamy o godzinie 14:30. Co dalej ze złotówką? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN dynamicznie odbija od wsparcia

Pomimo sporej zmienności w ostatnich dniach, sytuacja techniczna na CHF/PLN na interwale tygodniowym nie uległa większej zmianie. Kurs odbił w w tym tygodniu ponownie od ważnego wsparcia przy 4,0530 zł, przez co w długim terminie bardziej prawdopodobnym scenariuszem wydają się dalsze wzrosty.

Zamknięcie świecy W1, będzie kluczowe. Jeśli sentyment wzrostowy zostanie utrzymany podczas dzisiejszej sesji, złoty będzie w tarapatach. Dopóki nie zobaczymy wybicia dołem strefy przy 4,0530 zł, to storna popytowa ma przewagę.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekką korektę na PLN po wczorajszym „tąpnięciu” na Wall st. Sam Eurodolar pozostaje stabilny. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4339 PLN za euro, 3,7407 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1123 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9673 PLN oraz 4,9673 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,368% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Panika na Wall Street, indeksy giełdowe w USA zanurkowały

Kurs franka atakuje na opór przy 4,1140 zł

Patrząc z kolei na interwał D1, można zauważyć, że po raz kolejny doszło do odbicia od poziomu 4,0530 zł. Niemniej teraz kluczowy jest opór przy 4,1135 zł, w przypadku jego pokonania, może dojść do silniejszych wzrostów. Jednak dopóki nie zobaczymy wyjścia górą, trzeba pamiętać, że notowania mogą wrócić do zakresu konsolidacji.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here