Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1140 zł w piątek 24 lipca
Kurs franka szwajcarskiego

Od poniedziałku na parach z polskim złotym dominują pozytywne nastroje. Niemniej w piątek o poranku obserwujemy ruch korekcyjny, nasza krajowa waluta traci przed południem do franka, euro, funta i dolara. Niemniej w skali całego tygodnia i tak to złotówka jest tą mocniejszą walutą. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN próbuje odbijać

Patrząc na wykres CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, sytuacja techniczna nie uległa zmianie w stosunku do poprzedniej analizy. W ostatnich dniach obserwowaliśmy sporą przecenę jednak poziomy wsparcia i oporu pozostają takie same. W tym tygodniu para walutowa wróciła poniżej 4,1850 zł, co doprowadziło do przyspieszenia spadków. Aktualnie obserwujemy nieznaczne cofnięcie i cień dolny na świecy W1, jednak wygląda na to, że przecena może się pogłębić nawet w kierunku wsparcia przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

Zobacz także: Czas na korektę na rynku akcji? NASDAQ z formacją podwójnego szczytu

 – Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie schłodzenie globalnych nastrojów za sprawą spadkowych sesji w USA i Azji. Eurodolar oscyluje jednak ciągle przy 1,16 USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4085 PLN za euro, 3,8017 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0994 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8322 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,342% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

– Jesteśmy świadkami lekkiej korekty na globalnych rynkach. Układ ten narastał od nieudanej wtorkowej sesji, a pretekstem do ograniczenia risk-on zdaje się być wzrost napięć na linii USA-Chiny i słabsze dane z amerykańskiego rynku pracy – dodaje analityk.

Kurs wyhamowuje spadki

Parząc z kolei na interwał D1 widać, widać odreagowanie po ostatnich spadkach. Niemniej sentyment pozostaje spadkowy i obecny ruch należy traktować jedyni jako chwilową korektę, po której zakończeniu może dojść do wygenerowania kolejnego impulsu spadkowego. Poziom 4,1850 zł pozostaje kluczowym oporem w średnim terminie. Tak długo jak notowania będą się utrzymywały poniżej, możliwy jest ruch w kierunku strefy zaznaczonej kolorem zielonym przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here