Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1124 zł w piątek 11 grudniaPodczas wczorajszej sesji polski złoty umocnił się do głównych walut. Najmocniejszy ruch obserwowaliśmy na funcie, jednak euro, dolar i frank także przeceniły się w ujęciu do złotówki. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN poniżej kanału

W ostatnim czasie kurs CHF/PLN nie był w stanie wrócić do środka kanału wzrostowego, przez co scenariusz spadowy wydaje się bazowym. W średnim terminie niewykluczony jest nawet ruch w kierunku wsparcia przy 4,0530 zł, gdzie znajduje się strefa wynikająca z wcześniejszych reakcji cenowych. Kluczowym oporem pozostają z kolei rejony 4,20 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi potrzymanie mocniejszego PLN oraz wyższych poziomów cenowych na eurodolarze. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4261 PLN za euro, 3,6413 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1086 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8525 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,36% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara EUR/USD na plusie po EBC, poziom 1,2150 zostanie wybity?

Kurs franka z perspektywą dalszych spadków?

Kurs CHF/PLN odbił się w tym tygodniu od oporu przy 4,1450 zł. Opór ten wynikał z pierwszego, najpłytszego mierzenia Fibonacciego -23,6% oraz wcześniejszych reakcji cenowych. Aktualnie obowiązuje więc sentyment spadkowy. Dopóki notowania znajdują się poniżej, należy oczekiwać ruchu na niższe poziomy i ataku ostatnich minimów.

Wykres EUR/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here