Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1060 zł w poniedziałek 3 sierpnia
Kurs franka szwajcarskiego

Lipiec okazał się solidnym miesiącem w wykonaniu polskiego złotego. Pomimo, że w ostatnim tygodniu obserwowaliśmy mieszane nastroje, tak w skali całego miesiąca złoty umocnił się do euro, dolara, funta i franka. Co dalej? Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN broni ważnego wsparcia

Patrząc na wykres CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, poziomy wsparcia i oporu pozostają takie same jak w poprzedniej analizie. W ubiegłym tygodniu obserwowaliśmy silne cofnięcie i długi cień dolny na świecy W1, niemniej na razie nie widać presji na większe wzrosty.

Aktualnie kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,0530 zł, gdzie znajdują się wcześniejsze reakcje cenowe oraz linia trendu wzrostowego.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

Zobacz także: Niemiecki indeks giełdowy DAX z szansą na głębszą przecenę?

Patrząc w perspektywie tego tygodnia, najciekawiej w kalendarzu wyglądają dane z amerykańskiego rynku pracy. Raport NFP zaskoczył pozytywnie w dwóch poprzednich sytuacjach, jednak ostatnio dane tygodniowe pokazały wzrost liczby bezrobotnych. To jednak dopiero piątek. Na początku tygodnia nacisk położony będzie na debatę wokół parkietu fiskalnego w USA. Dziś o 10:20 dolar kosztuje 3,7541 złotego, euro 4,4198 złotego, frank 4,0911 złotego, zaś funt 4,9155 złotego – komentuje Przemysław Kwiecień z XTB.

Kurs CHF umacnia się w poniedziałek

Patrząc z kolei na interwał D1 widać, widać wyraźne odreagowanie po ostatnich spadkach. Pomimo, że główny sentyment pozostaje w ostatnim czasie spadkowy, tak odbicie na wysokości wsparcia przy 4,0530 zł może doprowadzić do większej korekty.

Podpora popytowa zaznaczona kolorem zielonym przy 4,0530 zł pozostaje kluczowa, dopóki notowania znajdują się powyżej, większa korekta w górę może mieć miejsce.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here