Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1030 zł w środę 29 lipca
Kurs franka szwajcarskiego

Pomimo, że cały ubiegły tydzień, jak i poniedziałkowe sesja należała zdecydowania do polskiego złotego, tak wczoraj mogliśmy obserwować dynamiczną zmianę sentymentu. Na wszystkich parach walutowych z PLN widać silne odbicie, co może kończyć dobrą passę dla złotówki. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN odbija od ważnego wsparcia

Patrząc na wykres CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, scenariusz o którym pisaliśmy od dłuższego czasu został zrealizowany, notowania wykonały zakładany ruch spadkowy. Aktualnie obserwujemy jednak silne cofnięcie i długi cień dolny na świecy W1.

InvestCuffs

Jednak należy pamiętać, ze sentyment wciąż jest spadkowy, a do końca tygodnia jeszcze sporo czasu. Ponadto dziś poznamy decyzję Fed, co również może mieć wpływ na pary walutowe z PLN.

Zobacz także: DAX z formacją odwrócenia trendu, jak głębokie będą spadki na rynku akcji?

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi lekkie wyhamowanie wzrostu eurodolara (przy 1,17 USD), co ogranicza dynamikę zwyżki PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4147 PLN za euro, 3,7642 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1007 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8603 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,333% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs CHF dynamicznie w górę

Patrząc z kolei na interwał D1 widać, widać silne odreagowanie po ostatnich spadkach. Pomimo, że główny sentyment pozostaje spadkowy, tak dynamika ruchu w górę i odbicie się na wysokości kluczowego wsparcia może zapowiadać większą korektę wzrostową

Wsparcie zaznaczone kolorem zielonym przy 4,0530 zł pozostaje kluczowe, wczoraj na interwale D1 pojawił się świecowy sygnał wzrostowy, co oznacza , ze większa korekta w górę może mieć miejsce.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here