Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1005 zł we wtorek 11 sierpnia
Kurs franka szwajcarskiego

We wtorek polski złoty traci do głównych walut. Nasza krajowa waluta osłabia się o poranku do euro, dolara, funta i franka. Przecena złotówki wynosi 0,2 – 0,25%. Co przyniesie dzisiejsza sesja? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN zyskuje do złotego o poranku

Patrząc wykres CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, w zasadzie sytuacja techniczna nie uległa zmianie, poziomy wsparcia i oporu pozostają takie same jak w poprzedniej analizie. W ubiegłym tygodniu obserwowaliśmy ponowne odbicie od ważnego wsparcia i pozostawienie świecy W1 z cieniem dolnym, co może wskazywać na przewagę popytu

Kurczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,0550 zł, gdzie znajdują się wcześniejsze reakcje cenowe oraz linia trendu wzrostowego. Jeżeli poziom będzie dalej broniony, istnieje szansa na zwyżkę. W przeciwnym razie, ewentualne wybicie dołem, może doprowadzić do większych spadków.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

Zobacz także: Kurs euro w odwrocie, złoto w korekcie, EUR/USD po 1,1740

– Wtorkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenach, zarówno eurodolara jak i PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3950 PLN za euro, 3,7394 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0876 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8981 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,256% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs CHF na plusie we wtorek

Patrząc z kolei na interwał D1 widać, widać lokalną konsolidację. Po odbiciu od strefy wsparcia przy 4,0550, notowania utrzymują się w wąskim przedziale wahań. Podpora popytowa zaznaczona kolorem zielonym przy 4,0530 zł pozostaje kluczowa, dopóki notowania znajdują się powyżej, większa korekta w górę może mieć miejsce. Jednak w momencie jej złamania, spadki mogą przyspieszyć.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here