Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,10 zł w czwartek 30 lipca
Kurs franka szwajcarskiego

Pomimo, że na początek nowego tygodnia należał zdecydowania do polskiego złotego, tak od wtorku możemy obserwować zmianę sentymentu. Na wszystkich parach walutowych z PLN widać silne odbicie, co niestety może kończyć dobrą passę dla złotówki. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN odbija od ważnego wsparcia

Patrząc na wykres CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, wypełnił się scenariusz o którym pisaliśmy od dłuższego czasu, notowania wykonały zakładany ruch spadkowy. Aktualnie, od wtorku obserwujemy jednak silne cofnięcie i długi cień dolny na świecy W1.

Niemniej pomimo wyraźnego odbicia należy pamiętać, że do zamknięcia świecy W1 jeszcze sporo czasu, dlatego z oceną trendu w średnim terminie trzeba poczekać do zakończenia tygodnia.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

Zobacz także: Kurs dolara (USD) w dół po Fed, a indeksy giełdowe w górę

 – Podczas sesji w Azji dolar próbuje ustabilizować się w relacji do głównych światowych walut. Niemniej, ostatnie godziny przynoszą przede wszystkim wyraźne osłabienie USD w stosunku do jena japońskiego – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

– Wczoraj Fed niczym nie zaskoczył inwestorów, a tematem przewodnim w USA staje się oczekiwane rozszerzenie programu stymulacyjnego – dodaje analityk.

Kurs CHF dynamicznie w górę

Spoglądając z kolei na interwał D1 widać, widać silne odreagowanie po ostatnich spadkach. Pomimo, że główny sentyment pozostaje spadkowy, tak dynamika ruchu w górę i odbicie się na wysokości kluczowego wsparcia, może zapowiadać większą korektę wzrostową

Podpora popytowa zaznaczona kolorem zielonym przy 4,0530 zł pozostaje kluczowa, wczoraj na interwale D1 pojawił się świecowy sygnał wzrostowy, co oznacza , że większa korekta w górę może mieć miejsce.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here