Naga Markets
Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,0972 zł w piątek 28 sierpnia
Kurs franka szwajcarskiego

Podczas wczorajszej sesji polski złoty nieznacznie tracił do głównych walut. Z kolei dziś o poranku widać mieszane nastroje, ruchy na parach CHF/PLN, EUR/PLN i GBP/PLN są ograniczone. Niemniej patrząc na USD/PLN, dolar traci 0,4% do złotego o poranku. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN odbija od wsparcia

Sytuacja techniczna na CHF/PLN na interwale tygodniowym nie uległa większej zmianie od czasu ostatniej analizy. Kurs odbił w ostatnim czasie od ważnego wsparcia przy 4,0530 zł, przez co w długim terminie bardziej prawdopodobnym scenariuszem wydają się dalsze wzrosty. Jeżeli notowania będą się utrzymywać powyżej linii trendu i obszaru zaznaczonego kolorem zielonym, możliwy będzie nawet ruch w kierunku 4,1850 zł.Wspomniana linia trendu stanowiła dotąd kluczowe wsparcie. Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, tak długo jak notowania znajdują się powyżej strefy przy 4,0530 zł, bardziej prawdopodobne wydają się wzrosty i kontynuacja długoterminowego trendu.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Dzisiaj rano wartość polskiego złotego powraca jednak do zwyżek, a indeks BOSSAPLN pnie się w górę do okolic 90 pkt. Zwyżce wartości rodzimej waluty sprzyja sytuacja na szerokim rynku walutowym, gdzie dzisiaj dolar amerykański traci na wartości, pozwalając na wyraźny ruch w górę notowań eurodolara. Wycena EUR/USD w zasadzie jest dzisiaj kluczowym czynnikiem decydującym o sytuacji na polskim złotym – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Indeksy giełdowe w USA nie zwalniają tempa, Nasdaq i S&P500 coraz wyżej

Kurs w lokalnym ruchu bocznym

Jeśli spojrzymy z kolei na interwał D1, można zauważyć, że po odbiciu od poziomu 4,0530 zł., kurs ma problem z pokonaniem oporu. opór. Dopiero w przypadku wybicia górą poziomu 4,1135 zł, możemy mieć do czynienia z silniejszymi wzrostami, wtedy tez będzie można mówić o formacji podwójnego dna i sygnale kupna. Wsparciem pozostaje z kolei wspomniana strefa przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

NED


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułKurs euro (EUR/PLN) z problemem powrotu pod 4,40. Ropa naftowa WTI osuwa się pod 43 USD/b
Następny artykułAkcjonariusze Amiki zdecydowali o wypłacie 3 zł dywidendy na akcję
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here