Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,0972 zł w piątek 28 sierpnia
Kurs franka szwajcarskiego

Podczas wczorajszej sesji polski złoty nieznacznie tracił do głównych walut. Z kolei dziś o poranku widać mieszane nastroje, ruchy na parach CHF/PLN, EUR/PLN i GBP/PLN są ograniczone. Niemniej patrząc na USD/PLN, dolar traci 0,4% do złotego o poranku. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN odbija od wsparcia

Sytuacja techniczna na CHF/PLN na interwale tygodniowym nie uległa większej zmianie od czasu ostatniej analizy. Kurs odbił w ostatnim czasie od ważnego wsparcia przy 4,0530 zł, przez co w długim terminie bardziej prawdopodobnym scenariuszem wydają się dalsze wzrosty. Jeżeli notowania będą się utrzymywać powyżej linii trendu i obszaru zaznaczonego kolorem zielonym, możliwy będzie nawet ruch w kierunku 4,1850 zł.

Wspomniana linia trendu stanowiła dotąd kluczowe wsparcie. Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, tak długo jak notowania znajdują się powyżej strefy przy 4,0530 zł, bardziej prawdopodobne wydają się wzrosty i kontynuacja długoterminowego trendu.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Dzisiaj rano wartość polskiego złotego powraca jednak do zwyżek, a indeks BOSSAPLN pnie się w górę do okolic 90 pkt. Zwyżce wartości rodzimej waluty sprzyja sytuacja na szerokim rynku walutowym, gdzie dzisiaj dolar amerykański traci na wartości, pozwalając na wyraźny ruch w górę notowań eurodolara. Wycena EUR/USD w zasadzie jest dzisiaj kluczowym czynnikiem decydującym o sytuacji na polskim złotym – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Indeksy giełdowe w USA nie zwalniają tempa, Nasdaq i S&P500 coraz wyżej

Kurs w lokalnym ruchu bocznym

Jeśli spojrzymy z kolei na interwał D1, można zauważyć, że po odbiciu od poziomu 4,0530 zł., kurs ma problem z pokonaniem oporu. opór. Dopiero w przypadku wybicia górą poziomu 4,1135 zł, możemy mieć do czynienia z silniejszymi wzrostami, wtedy tez będzie można mówić o formacji podwójnego dna i sygnale kupna. Wsparciem pozostaje z kolei wspomniana strefa przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here