Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,0950 zł we wtorek 26 sierpnia
Kurs franka szwajcarskiego

Podczas wczorajszej sesji polski złoty nie radził sobie najlepiej. We wtorek złotówka traciła do franka, euro, dolara i funta. Z kolei dziś o poranku ruch jest kontynuowany. Złoty osłabia się najmocniej w ujęciu z dolarem, gdzie USD/PLN rośnie 0,37%. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN broni wsparcia

Patrząc na wykres CHF/PLN w ujęciu W1, kurs odbił w ubiegłym tygodniu od ważnego wsparcia przy 4,0530 zł, przez co w długim terminie bardziej prawdopodobnym scenariuszem wydają się dalsze wzrosty. Jeżeli notowania będą się utrzymywać powyżej linii trendu, możliwy jest nawet ruch w kierunku 4,1850 zł.

Wspomniana linia trendu stanowiła dotąd kluczowe wsparcie. Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, tak długo jak notowania znajdują się powyżej strefy przy 4,0530 zł, bardziej prawdopodobne wydają się wzrosty i kontynuacja długoterminowego trendu.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Poranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian zarówno na eurodolarze jak i na wycenie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4002 PLN za euro, 3,7258 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0863 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,8879 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,35% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara pozostaje przy 1,18 USD

Kurs franka pozostaje w konsolidacji

Patrząc z kolei na interwał D1, można zauważyć, że pomimo odbicia od poziomu 4,0530 zł., kurs ma problem z dalszym ruchem w górę. Wspomniana strefa przy 4,0530 zł pozostaje kluczową podporą popytową, jednak dopiero wybicie poziomu 4,1135 zł, może doprowadzić do większych wzrostów, wtedy tez będzie można mówić o formacji podwójnego dna i sygnale kupna.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here