Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,0950 zł w piątek 31 lipca
Kurs franka szwajcarskiego

Podczas ostatniej sesji w tym tygodniu możemy obserwować mieszane nastroje na parach walutowych z polskim złotym. Złotówka zyskuje nieznacznie do euro i dolara, jednak traci w ujęciu z frankiem i funtem. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN mieszanie w piątek

Patrząc na wykres CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, scenariusz o którym pisaliśmy od dłuższego czasu, wypełnił się tuż po weekendzie. Niemniej kolejne dni przyniosły odreagowanie przez co świeca W1 przybrała kształt szpulki, która wskazuje na niezdecydowanie. Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,0530 zł, z kolei opór znajduje się dopiero przy 4,1850 zł.

Zobacz także: Niemiecki indeks giełdowy DAX w odwrocie, czas na drugą falę spadków?

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi dalsze dynamiczne podbicie kwotowań eurodolara (nad 1,19 USD) co sprzyja walutom EM, w tym PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4101 PLN za euro, 3,7074 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1021 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8766 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,276% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs CHF wyhamowuje odbicie

Patrząc z kolei na interwał D1 widać, w ostatnich dniach było widać silne odreagowanie po ostatnich spadkach. Niemniej wczoraj pomimo próby wzrostów świeca dzienna zakończyła się sporym górnym cieniem co nie jest dobra informacją dla kupujących. Niewykluczony jest więc ponowny test strefy wsparcia przy 4,0530 zł, która pozostaje kluczowa.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here