Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1150 zł w czwartek 27 sierpnia
Kurs franka szwajcarskiego

Podczas wczorajszej sesji polski złoty radził sobie kiepsko. W środę złotówka traciła do franka, euro, dolara i funta. Dziś o poranku ruch jest kontynuowany. Złoty osłabia się najmocniej w ujęciu z frankiem szwajcarskim, gdzie CHF/PLN rośnie 0,32%. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN odbija od wsparcia

Patrząc na wykres CHF/PLN na interwale tygodniowym, kurs odbił w ostatnim czasie od ważnego wsparcia przy 4,0530 zł, przez co w długim terminie bardziej prawdopodobnym scenariuszem wydają się dalsze wzrosty. Jeżeli notowania będą się utrzymywać powyżej linii trendu i obszaru zaznaczonego kolorem zielonym, możliwy będzie nawet ruch w kierunku 4,1850 zł.

Wspomniana linia trendu stanowiła dotąd kluczowe wsparcie. Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, tak długo jak notowania znajdują się powyżej strefy przy 4,0530 zł, bardziej prawdopodobne wydają się wzrosty i kontynuacja długoterminowego trendu.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Wraz z lekkim schłodzeniem eurodolara ponownie daje się zauważyć próbę wygenerowania sygnału korekcyjnego na parach związanych z PLN. W dalszym ciągu to USD/PLN jest tutaj kluczowym zestawieniem, które miałoby zareagować na spadek EUR/USD przez 1,17 USD – komentował wczoraj po południu Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Nowe rekordy na Nasdaq i S&P500 przed sympozjum w Jackson Hole

Kurs franka wybije górą?

Jeśli spojrzymy z kolei na interwał D1, można zauważyć, że po odbiciu od poziomu 4,0530 zł., kurs ma atakuje kluczowy opór. W przypadku wybicia górą poziomu 4,1135 zł, możemy mieć do czynienia z silniejszymi wzrostami, wtedy tez będzie można mówić o formacji podwójnego dna i sygnale kupna. Wsparciem pozostaje z kolei strefa przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here