Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,0911 zł w środę 2 grudniaWczoraj mogliśmy obserwować wyraźne umocnienie polskiego złotego w ujęciu do głównych walut. Dolar, euro, funt i frank znalazły się na sporym minusie Czyżby wreszcie doszło do wybicia z lokalnej konsolidacji na złotówce. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN pogłębia spadki

W ostatniej analizie wskazywaliśmy, że kurs CHF/PLN odbił się od linii trendu, która dotąd stanowiła kluczowe wsparcie, co wskazuje na kontynuację spadków. Wczoraj PLN umocnił się do CHF, przez co wydaje się, że ruch w kierunku 4,0530 zł jest scenariuszem bazowym. W tym miejscu znajduje się kluczowa horyzontalna strefa popytowa, gdzie ponownie mogą pojawić się kupujący. W przeciwnym razie, wybicie tego poziomu może prowadzić do głębszych spadków w średnim terminie.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Środowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie wybicia eurodolara ponad 1,2 USD, rzutując również na nastroje na walutach EM/CEE. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4440 PLN za euro, 3,6828 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0903 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9364 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,255% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Dolar pod presją sprzedających, EURUSD wybija górą

Kurs franka wybija z konsolidacji

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że notowania wybiły się z lokalnej  konsolidacji. Aktualnie strefa przy 4,1140 zł powinna więc stanowić kluczowy opór. Wsparcie znajduje się z kolei na wysokości ostatnich dołków, czyli w rejonach 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here