Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,0850 zł w piątek 7 sierpnia
Kurs franka szwajcarskiego

Pod koniec tygodnia polski złoty traci do głównych walut. W piątek o poranku złotówka osłabia się nieznacznie do euro, dolara, funta i franka. niemniej w skali całego tygodnia złoty jest względnie stabilny. Co przyniesie dzisiejsza sesja? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN odbija od wsparcia przy 4,0550 zł

Patrząc wykres CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, poziomy wsparcia i oporu pozostają takie same jak w poprzedniej analizie. W ubiegłym tygodniu obserwowaliśmy silne cofnięcie i długi cień dolny na świecy W1, z kolei po weekendzie nie widać presji na większe wzrosty, w ostatnich dniach kurs tracił, jednak dziś widać nieco większe zaangażowanie kupujących i wyciągniecie dolnego knota.

Kurczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,0530 zł, gdzie znajdują się wcześniejsze reakcje cenowe oraz linia trendu wzrostowego. Jeżeli poziom będzie broniony, istnieje szansa na dalszą zwyżkę. W przeciwnym razie, wybicie dołem może doprowadzić do większych spadków.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

Zobacz także: Kurs dolara (USD) przed danymi z amerykańskiego rynku pracy NFP

– Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie spadki na eurodolarze, co ponownie podbija presję na wycenę PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4232 PLN za euro, 3,7366 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0829 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8894 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,267% w przypadku obligacji 10-letnich. – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs CHF w górę w piątek

Patrząc z kolei na interwał D1 widać, widać mieszane nastroje w tym tygodniu, w ostatnich kilku dniach kurs tracił, a dziś o poranku obserwujemy wzrosty. Podpora popytowa zaznaczona kolorem zielonym przy 4,0530 zł pozostaje kluczowa, dopóki notowania znajdują się powyżej, większa korekta w górę może mieć miejsce. Jednak w momencie jej złamania, spadki mogą przyspieszyć.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here