Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,0830 zł w środę 2 września
Kurs franka szwajcarskiego

Podczas środowej sesji polski złoty traci wyraźnie do głównych walut. Największy ruch obserwujemy na parze USD/PLN, gdzie wzrosty dolara przekraczają 1%, niemniej w ujęciu do euro, franka i funta również widać solidne straty złotego. CHF/PLN zyskuje ponad 0,8% na dzisiejszej sesji. Co dalej Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN ponownie reaguje na wysokości wsparcia

Pomimo sporych ruchów podczas dzisiejszej sesji, sytuacja techniczna na CHF/PLN na interwale tygodniowym nie uległa większej zmianie od czasu ostatniej analizy. Kurs odbił w ostatnim czasie od ważnego wsparcia przy 4,0530 zł, przez co w długim terminie bardziej prawdopodobnym scenariuszem wydają się dalsze wzrosty.

Niemniej jak widać na poniższym wykresie, notowania ponownie napierają na wspominaną strefę, która powinna stanowić wsparcie. Tak czy inaczej dopóki nie zobaczymy wybicia dołem strefy przy 4,0530 zł, nie można mówić jeszcze o sygnale podażowym.

Wykres CHF/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi cofnięcie się eurodolara do 1,19 USD, co powinno przynieść lekką próbę rozegrania słabszego PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,3844 PLN za euro, 3,6834 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0439 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9285 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,366% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Niekończąca się hossa na Wall Street, Nasdaq z kolejnym rekordem

Kurs franka ponownie odbija od 4,0530 zł

Patrząc z kolei na interwał D1, można zauważyć, że po raz kolejny doszło do odbicia od poziomu 4,0530 zł. Niemniej dopiero w przypadku wybicia górą poziomu 4,1135 zł, może dojść do silniejszych wzrostów. Dopóki nie zobaczymy wyjścia górą, trzeba pamiętać, że każdy test wsparcia przy 4,0530 zł, zwiększa ryzyko jego zanegowania.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here