Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1060 zł w poniedziałek 3 sierpnia
Kurs franka szwajcarskiego

Ostatnim miesiąc był bardzo dobry dla par z polskim złotym. Złotówka umocniła się do dolara, euro, funta i franka. Z kolei w sierpniu, przynajmniej jak na razie widać mieszane nastroje. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN przetestuje ponownie wsparcie przy 4,5030 zł ?

Jeśli spojrzymy na wykres CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, poziomy wsparcia i oporu nie uległy zmianie, pozostają one takie same jak w poprzedniej analizie. W minionym tygodniu obserwowaliśmy silne cofnięcie i długi cień dolny na świecy W1, niemniej jak na razie nie widać presji na większe wzrosty.

Aktualnie kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,0530 zł, gdzie znajdują się wcześniejsze reakcje cenowe oraz linia trendu wzrostowego. Brak reakcji popytowej na początku tygodnia sugeruje, że ponowny test wspominanego wsparcia wydaje się najbardziej prawdopodobnym scenariuszem.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

Zobacz także: Czy kurs euro do dolara utrzyma trend wzrostowy?

– Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi wyhamowanie spadków na eurodolarze, co ogranicza bezpośrednio presję na PLN i koszyk CEE. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4106 PLN za euro, 3,7463 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0786 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9028 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,291% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs CHF pod kreską we wtorek

Patrząc z kolei na interwał D1 widać, pod koniec ubiegłego tygodnia było widać wyraźne odreagowanie po ostatnich spadkach. Niemniej główny sentyment pozostaje w ostatnim czasie spadkowy, dlatego możliwy jest ponowny test wsparcia 4,0530 zł.

Jednak należy zauważyć, że podpora popytowa zaznaczona kolorem zielonym przy 4,0530 zł pozostaje kluczowa i ponowne odbicie się od niej może doprowadzić do większej korekty wzrostowej.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here