Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,0750 zł we wtorek 25 sierpnia
Kurs franka szwajcarskiego

Podczas wczorajszej sesji polski złoty radził sobie całkiem nieźle, umacniając się do franka, euro, dolara i funta. We wtorek o poranku widać z kolei mieszane nastroje, niemniej złotówka zyskuje 0,2% do CHF i tyle samo do USD. Natomiast funt i euro pozostają w rejonach poziomu wczorajszego zamknięcia. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN nie ma siły do wzrostów?

Jeśli spojrzymy na notowania CHF/PLN w ujęciu W1, kurs odbił w ubiegłym tygodniu od ważnego wsparcia przy 4,0530 zł, przez co w długim terminie bardziej prawdopodobnym scenariuszem wydają się dalsze wzrosty.

Kurs odbił się także od linii trendu, która dotąd stanowiła kluczowe wsparcie. Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, tak długo jak notowania znajdują się powyżej strefy przy 4,0530 zł, bardziej prawdopodobne wydają się wzrosty i kontynuacja długoterminowego trendu.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Wtorkowy, poranny handel na rynku FX ponownie nie przynosi istotniejszych zmian na poziomie eurodolara oraz PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3879 PLN za euro, 3,7156 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0840 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8647 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,331% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Silne wzrosty na rynku akcji, DAX bez problemu wybija barierę 13000 pkt

Kurs franka pozostaje w konsolidacji

Patrząc z kolei na interwał D1, można zauważyć, że pomimo odbicia od poziomu 4,0530 zł., kurs ma problem z dalszym ruchem w górę. Wspomniana strefa przy 4,0530 zł pozostaje kluczową podporą popytową, jednak dopiero wybicie poziomu 4,1135 zł, może doprowadzić do większych wzrostów, wtedy tez będzie można mówić o formacji podwójnego dna i sygnale zakupowym.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here