Naga Markets
Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,0750 zł we wtorek 25 sierpnia
Kurs franka szwajcarskiego

Podczas wczorajszej sesji polski złoty radził sobie całkiem nieźle, umacniając się do franka, euro, dolara i funta. We wtorek o poranku widać z kolei mieszane nastroje, niemniej złotówka zyskuje 0,2% do CHF i tyle samo do USD. Natomiast funt i euro pozostają w rejonach poziomu wczorajszego zamknięcia. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN nie ma siły do wzrostów?

Jeśli spojrzymy na notowania CHF/PLN w ujęciu W1, kurs odbił w ubiegłym tygodniu od ważnego wsparcia przy 4,0530 zł, przez co w długim terminie bardziej prawdopodobnym scenariuszem wydają się dalsze wzrosty.Kurs odbił się także od linii trendu, która dotąd stanowiła kluczowe wsparcie. Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, tak długo jak notowania znajdują się powyżej strefy przy 4,0530 zł, bardziej prawdopodobne wydają się wzrosty i kontynuacja długoterminowego trendu.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Wtorkowy, poranny handel na rynku FX ponownie nie przynosi istotniejszych zmian na poziomie eurodolara oraz PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3879 PLN za euro, 3,7156 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0840 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8647 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,331% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Silne wzrosty na rynku akcji, DAX bez problemu wybija barierę 13000 pkt

Kurs franka pozostaje w konsolidacji

Patrząc z kolei na interwał D1, można zauważyć, że pomimo odbicia od poziomu 4,0530 zł., kurs ma problem z dalszym ruchem w górę. Wspomniana strefa przy 4,0530 zł pozostaje kluczową podporą popytową, jednak dopiero wybicie poziomu 4,1135 zł, może doprowadzić do większych wzrostów, wtedy tez będzie można mówić o formacji podwójnego dna i sygnale zakupowym.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>NED

Poprzedni artykułZłoto po 2740 dolarów w grudniu 2021 roku? Prognozy cen złota
Następny artykułWzrost ceny ropy zatrzymany! Inwestorzy obawiają się drugiego lockdownu?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here