Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,0740 zł w czwartek 6 sierpnia
Kurs franka szwajcarskiego

W tym tygodniu zmienność na parach z PLN jest zdecydowanie mniejsza niż w ubiegłym. Niemniej nasza waluta radzi sobie całkiem nieźle, zyskując do funta, euro, franka czy dolara. W czwartek o poranku kurs CHF/PLN wynosi 4,0740 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Finax

Kurs franka CHF/PLN przetestuje ponownie poziom 4,0530 zł ?

Patrząc na wykres CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, poziomy wsparcia i oporu pozostają dokładnie takie same jak w poprzedniej analizie. W ostatnim tygodniu obserwowaliśmy silne cofnięcie przez co powstał długi cień dolny na świecy W1, niemniej po weekendzie nie widać presji na większe wzrosty, kurs zniżkuje.

W tej chwili kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,0530 zł, gdzie znajdują się wcześniejsze reakcje cenowe oraz linia trendu wzrostowego. Jeżeli poziom zostałby wybity, większa wyprzedaż może mieć miejsce. Z drugiej jednak strony, odbicie się w tym miejscu moze wygenerować kolejny impuls wzrostowy.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

Zobacz także: Kurs funta przed decyzją Banku Anglii, GBP/USD po 1,3130 USD

– Trend spadkowy na USD okazuje się trudny do przełamania, zwłaszcza w obliczu problemów gospodarki USA powiązanych z koronawirusem, jak również oczekiwań długotrwałej stymulacji fiskalnej i monetarnej w tym kraju – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Kurs CHF zmierza w kierunku ostatnich dołków

Jeśli spojrzymy z kolei na interwał D1 widać, widać że kupujący nie mają siły aby doprowadzić do większej korekty wzrostowej po ostatnich spadkach. Ostatnie sesje zakończyły się podażowymi świecami, co przemawia za ponownym testem wsparcia wypadającego w rejonach ostatnich dołków.

Podpora popytowa zaznaczona kolorem zielonym przy 4,0530 zł pozostaje kluczowa, dopóki notowania znajdują się powyżej, większa korekta w górę może mieć miejsce. Jednak w momencie jej złamania, spadki mogą przyspieszyć.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here