Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,0680 zł we wtorek 28 lipca
Kurs franka szwajcarskiego

Wczorajsza sesja przebiegała pozytywnie dla polskiego złotego, który zdołał powiększyć swoje zyski w ujęciu do franka, euro, dolara i funta. Z kolei we wtorek o poranku obserwujemy nieznaczną korektę wzrostową, PLN znajduje się pod kreską. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN próbuje odbijać

Patrząc na wykres CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, scenariusz o którym pisaliśmy od dłuższego czasu został zrealizowany, notowania wykonały zakładany ruch spadkowy. Aktualnie obserwujemy nieznaczne cofnięcie i cień dolny na świecy W1, jednak należy pamiętać, ze sentyment wciąż jest spadkowy a wsparcie przy 4,0530 zł może zostać w każdej chwili pokonane. Niemniej odbicie z jakim mamy do czynienia nie jest przypadkowe.

Zobacz także: Kurs euro do dolara (EUR/USD) po 1,1730 USD, kiedy korekta?

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Strona popytowa na rynku polskiego złotego nadal wykazuje siłę. Notowania indeksu BOSSAPLN wczoraj zwyżkowały o niemal procent, kończąc sesję na poziomie 89,90 pkt. Dzisiaj tak wyraźnego ruchu w górę już nie widzimy, jednak wartość tego agregatu także istotnie nie spada, pozostając tuż poniżej bariery na poziomie 90 pkt.– komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Kurs CHF dociera do ważnego wsparcie

Patrząc z kolei na interwał D1 widać, widać odreagowanie po wczorajszych spadkach. Niemniej sentyment pozostaje spadkowy i obecny ruch należy traktować jedynie jako chwilową korektę, po której zakończeniu może dojść do wygenerowania kolejnego impulsu spadkowego. Z drugiej jednak strony wsparcie zaznaczone kolorem zielonym przy 4,0530 zł jest kluczowe, jeśli dziś po zamknięciu dnia na interwale D1 pojawiłby się sygnał wzrostowy, większa korekta w górę może mieć miejsce.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here