Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,0644 zł we wtorek 1 września
Kurs franka szwajcarskiego

Podczas wtorkowej sesji handlowej, polski złoty umacnia się do głównych walut. Największy ruch widać na parze USD/PLN, gdzie umocnienie złotego przekracza 0,5%, niemniej w ujęciu do franka również widać wzrosty wynoszące 0,2%. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN napiera na linię trendu

Sytuacja techniczna na CHF/PLN na interwale tygodniowym nie uległa większej zmianie od czasu ostatniej analizy. Kurs odbił w ostatnim czasie od ważnego wsparcia przy 4,0530 zł, przez co w długim terminie bardziej prawdopodobnym scenariuszem wydają się dalsze wzrosty. Niemniej jak widać na poniższym wykresie, notowania ponownie napierają na linię trendu wzrostowego. Tak czy inaczej dopóki nie zobaczymy wybicia dołem strefy przy 4,0530 zł, nie można mówić o sygnale podażowym.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Wtorkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie PLN, pomimo podbicia eurodolara pod 1,2 USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3905 PLN za euro, 3,6625 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0641 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9102 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,39% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara najwyżej w tym roku, EURUSD niemal po 1,20

Kurs franka w lokalnym ruchu bocznym

Jeśli spojrzymy z kolei na interwał D1, można zauważyć, że po odbiciu od poziomu 4,0530 zł., kurs wpadł w lokalną konsolidację. Dopiero w przypadku wybicia górą poziomu 4,1135 zł, może dojść do silniejszych wzrostów. Wsparciem pozostaje z kolei wspomniana strefa przy 4,0530 zł, która wynika z wcześniejszych reakcji ceny.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here