Kurs franka do złotego (CHF/PLN) odbija od ważnego wsparcia w piątek 21 sierpnia
Frank szwajcarski zyskuje w ujęciu do złotego

Wczorajsza sesja przyniosła nieznacznie osłabienie polskiego złotego w ujęciu do franka szwajcarskiego. Patrząc na kurs CHF/PLN, notowania  odbijają od kluczowego wsparcia. Czy dojdzie większego odreagowania? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN wybije dołem?

Patrząc na notowania CHF/PLN w ujęciu W1, widać że kurs porusza się w ostatnim czasie w lokalnej konsolidacji. Niemniej jeśli chodzi o sytuację techniczną, ta wciąż wygląda korzystniej dla kupujących. Kurs odbija się bowiem ponownie od kluczowego wsparcia przy 4,0530 zł.

Patrząc na szerokie ujęcie, kluczowa pozostaje wspomniana strefa oraz linia trendu wzrostowego, która dotąd stanowiła kluczowe wsparcie. Dopóki nie dojdzie do jej wybicia dołem, ruch na wyższe poziomy jest możliwy

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwal D1

 – Piątkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian w zakresie wyceny eurodolara, w konsekwencji również PLN pozostaje relatywnie stabilny na mocnych poziomach. Złoty kwotowany jest następująco: 4,3787 za euro, 3,6856 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0595 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8762 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,326% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Indeksy PMI w centrum uwagi inwestorów, co z kursem euro?

Kurs franka odbija od wsparcia

Spoglądając z kolei na interwał D1, strefa przy 4,0530 zł pozostaje kluczowa. W tym tygodniu ponownie pojawili się tutaj kupujący, co może zwiastować większe odreagowanie wzrostowe. Dopiero jeżeli zostanie ona wybita, ruch w dół może przyspieszyć. Wtedy też byłaby szansa na zejście w kierunku psychologicznej bariery 4 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwal D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here