Kurs franka do złotego (CHF/PLN) kolejny raz odbija od oporu przy 4,1070Początek nowego tygodnia wygląda spokojnie na rynku walutowym. Szwajcarska waluta jest od rana w wyraźnej korekcie wobec piątkowych wzrostów na CHF/PLN.  Sprawdźmy jak wygląda kalendarz gospodarczy oraz aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i 4 godzinowym.

  • Dobre dane ze szwajcarskiego rynku pracy
  • Ważne odczyty dla PLN dopiero w piątek
  • Wykres tygodniowy sugeruje szanse na wzrostowe odbicie

Kurs franka CHF/PLN przy linii trendu

Patrząc na notowania CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, widać że złotówka może szykować się do korekty. Kurs zbliża się bowiem do linii trendu, która dotąd była całkiem dokładnie respektowana. Mamy za sobą też spory ruch spadkowy i pojawia się szansa na choćby chwilowe odreagowanie. Cena jest blisko także czytelnego wsparcia opartego o wcześniejsze szczyty.

Retro

chfpln w1

Zobacz także: Kurs dolara (USD) przed danymi z amerykańskiego rynku pracy NFP

Czekamy na wybicie na H4

Patrząc z kolei na interwał 4 godzinowy widać, że dzisiaj mamy wyraźne odbicie od lokalnego oporu przy 4,1070. Jeżeli rozważamy scenariusz odbicia na wykresie tygodniowym, to być może przełamanie tego oporu będzie pierwszym krokiem o budowy większego ruchu.

Dzisiaj poznaliśmy dobre dane ze szwajcarskiego rynku pracy, które jednak nie mają wpływu na kurs. Technika jest jednak dość czytelna i reakcja na zaznaczonym wsparciu także była znacząca. Wydaje się zatem, że w najbliższych dniach może pojawić się próba ataku na wspomniany opór.

chfpln h4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here