Kurs franka do złotego bez kierunku, CHFPLN utknął w wąskim przedziale wahańPatrząc na kurs kurs franka do złotego od dłuższego czasu mamy do czynienia z wąską konsolidacją. Od blisko trzech miesięcy zmienność nie przekracza 4 gorszy. W ostatnim tygodniu mogliśmy obserwować kolejną próbę wybicia górą, niemniej zakończyła się ona odbiciem. W poniedziałek 13 stycznia za jednego franka szwajcarskiego trzeba płacić 3 złote i 91 groszy. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.


Kurs franka do złotego pozostaje w konsolidacji

W minionym tygodniu kurs CHFPLN ponownie próbował wybić górą strefę oporową przy 3,93 zł, jednak sprzedający po raz kolejny nie pozwolili na wyjście powyżej. Dopiero w momencie gdyby zapora podażowa zostałaby pokonana, droga do większych wzrostów zostanie otwarta. Cały czas należy pamiętać, że górne ograniczenie konsolidacji staje się coraz słabsze z każdym kolejnym testem. Niemniej na razie nie widać przewagi popytu czy podaży, kurs pozostaje w ruchu bocznym, kolejna świeca W1 ma kształt doji, czyli świecy z wyraźnym górnym i dolnym cieniem, ale bez większego korpusu.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał tygodniowy

Zobacz także: Poranny przegląd rynków: Kurs funta do dolara GBPUSD w obliczu danych PKB

Jeśli spojrzymy na niższy interwał czasowy – D1, widać że strefa oporowa przy poziomie 3,93 zł pozostaje kluczowa.  Co prawda należy pamiętać, że każdy kolejny atak zwiększa prawdopodobieństwo wybicia górą, niemniej na razie widzimy kolejne odbicie. Dopiero w momencie pokonania strefy zaznaczone na fioletowo, droga w kierunku okrągłego poziomu 4 złotych zostałaby otwarta. W przeciwnym razie, kontynuacja spadków może doprowadzić do testu okolic 3,8850, gdzie ostatnio obserwowaliśmy reakcje popytowe. W przypadku gdyby spadki były silniejsze, kolejnym kluczowym wsparciem będzie strefa przy 3,8600.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał dzienny

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here