Naga MarketsKurs franka do jena ponownie kieruje się do oporu. Co dalej z parą CHF/JPY?Frank i jen jako tzw. bezpieczne przystanie cieszyły się popytem, kiedy wybuchła pandemia koronawirusa. Na parze walutowej CHF/JPY najpierw w marcu obserwowaliśmy spadki, które jeszcze w tym samym miesiącu udało się odrobić. Pózniej jednak sprzedający przejęli kontrolę na dłużej spychając kurs franka w okolice 109 JPY. Od tego czasu cena zmierza na północ, gdzie kluczowy opór wypada blisko 117,50.

  • Notowania CHF/JPY poruszają się w trendzie wzrostowym
  • Kurs franka względem jena znajduje się w okolicach ważnego oporu
  • Kolejna istotna bariera znajduje się w pobliżu 118,00 JPY

Kurs franka  ponownie przetestuje ważny opór?

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, od maja br. kurs pary walutowej CHF/JPY porusza się w trendzie wzrostowym, gdzie dołki i szczyty formują się na coraz wyższych poziomach

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

W obecnym miesiącu byki zdołały wybić opór przy 115,70 po czym kolejny impuls zaprowadził notowania franka do poziomów z września 2018 roku. Opór uformował się wtedy w okolicach 177,50.

Odbicie od wspomnianego oporu sprawiło, że cena w ubiegłym tygodniu wróciła do obszaru  przy 115,70, który teraz działa jako wsparcie. Odbicie zgodne z panującym trendem prowadzi kurs z powrotem do oporu, co może zaowocować okazjami do handlu.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
CHF/JPY - wykres dzienny
CHF/JPY – wykres dzienny

Traderzy handlujący przeciw trendowi mogą szukać sygnałów sprzedaży na oporze przy 117,50. Najbliższy kluczowy cel stanowiłoby wtedy wsparcie przy 115,70.

Lepszy pomysł może natomiast stanowić cierpliwe wyczekiwanie na ewentualne wybicie w górę i złapanie okazji na dołączenie do trendu wzrostowego. Warto przy tym mieć na uwadze okrągły poziom 118,00 JPY, gdzie we wrześniu 2018 roku utworzył się ważny szczyt.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here