Cena franka szwajcarskiego 16 lipca 2019Wczorajsza sesja była kolejną z rzędu, podczas której polski złoty osłabiał się w stosunku do innych walut. W środę polska waluta PLN traciła w zarówno do franka, dolara, euro, oraz funta brytyjskiego. Sytuacja techniczna nie wygląda jednak najlepiej, PLN ma sporo miejsca na dalsze spadki. Sprawdźmy jak przedstawia się aktualna sytuacja techniczna na kursie franka szwajcarskiego do polskiego złotego na dwóch interwałach czasowych – tygodniowym i dziennym.


Kurs franka wybija ważny opór przy 3,93 zł

  • Kurs CHFPLN po 3,9414 w czwartek 14 listopada
  • CHFPLN wybija powyżej ważnego oporu przy 3,93 zł

Kurs franka do złotego CHFPLN kontynuuje wzrosty trzecią sesję z rzędu. Świeca na interwale tygodniowym pokrywa swoim korpusem kilka poprzednich, co świadczy o silnej przewadze popytu. Od początku tygodnia frank szwajcarski umocnił się już ponad 1,5% w stosunku do PLN. Patrząc na sytuację techniczną na interwale tygodniowym kurs znajduje się aktualnie na wysokości poprzednich lokalnych minimów, które stanowiły linię szyi formacji podwójnego szczytu. Wyjście powyżej, otworzy drogę w kierunku okrągłego poziomu 4,00 zł, a nawet ostatnich maksimów przy 4,0450 zł. Oczywiście aktualnie moze dojść do odreagowania ponieważ kurs znajduje się na oporze, niemniej tendencja jest w ostatnich dniach wyraźnie wzrostowa, co przemawia za dalszym ruchem w kierunku północnym. Scenariusz zmieni się na spadkowy dopiero gdy kurs CHFPLN zejdzie z powrotem poniżej poziomu 3,86 zł.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał W1

Zobacz także: Tesla otworzy fabrykę w Europie, Elon Musk wybrał Niemcy

Schodząc na niższy interwał czasowy – widać że rynek zachował się zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami, kurs właściwie wybija już opór przy 3,93 zł. W długim terminie kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 3,86 zł. Tak długo jak kurs pozostaje powyżej, bazowym scenariuszem są wzrosty.  Pokonanie poziomu 3,93 zł, czyli zamknięcie świecy D1, może doprowadzić do przyspieszenia ruchu w górę.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here