Kurs franka szwajcarskiego zyskuje niemal nieprzerwanie od drugiej połowy kwietnia 2019 roku. Wskutek tej aprecjacji CHF umocnił się wobec PLN już o ponad 31 groszy, co odpowiada 8,45%. Licząc jednak od dołków z 20 kwietnia 2018 roku, kurs franka wzrósł już o ponad 58 groszy tj. 16,8%. Warto także zwrócić uwagę, że w wyniku tych wzrostów, notowania pary walutowej CHFPLN pokonały kilka istotnych poziomów oporu, w tym 3,86 zł, 3,92 zł, 3,99 zł i znalazły się powyżej bariery 4 zł. Czy dalsza aprecjacja jest jeszcze możliwa?


Kurs franka zyskuje we wtorek 0,44%

  • Frank (CHF) zmierza w kierunku 4,0850 zł?

Spoglądając na notowania pary walutowej CHFPLN zauważymy, że tylko do południa, kurs franka umocnił się dziś wobec polskiego złotego o 0,44%. Rynek ten od kilkunastu dni porusza się jednak w trendzie horyzontalnym powyżej 4 zł. Jeżeli natomiast weźmiemy pod uwagę, że konsolidacja – z czysto technicznego punktu widzenia – jest formą korekty, dojdziemy do wniosku, że mimo tak znacznej aprecjacji, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe wybicie górą i kontynuacja wzrostów.

Gdyby tak się stało, kurs franka mógłby zyskać nawet kolejne 5 groszy tj. 1,3% i dotrzeć w rejon 4,0850 zł. Dopiero tam znajduje się bowiem następny, horyzontalny poziom oporu. Jeżeli jednak i on zostałby pokonany, wówczas należałoby się przygotować nawet na możliwość przetestowania 4,1850 zł, co byłoby najwyższą wyceną CHF od grudnia 2016 r.

Kurs franka szwajcarskiego wobec polskiego złotego (CHFPLN) we wtorek, 3 września 2019 r.
Kurs franka szwajcarskiego wobec polskiego złotego (CHFPLN) we wtorek, 3 września 2019 r. | Źródło: TradingView

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKursy walut NBP we wtorek, 3 września 2019 r. Kurs dolara i frank nadal silnie w górę, euro i funt tracą do złotego
Następny artykułKurs funta ponownie spada poniżej 4,80 zł. To koniec wzrostów GBPPLN na Forex? [AKTUALIZACJA]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here