Kurs franka do złotego CHF PLNNotowania franka szwajcarskiego wobec polskiego złotego mają realną szansę na odreagowanie po serii wzrostów sięgających ostatnio rejonu 5,03 zł. Rynek jednak wraz z wykonaniem korekty do zakresu 4,94 – 4,93 zł nadal może chcieć generować ruch wzrostowy. Warto będzie zwrócić uwagę na to, jak rynek CHF/PLN zachowa się po cofnięciu i czy nadal podtrzymywać będzie swoją tendencję wzrostową. W przypadku dalszej chęci wzrostu znów rynek będzie miał szanse na powrót ponad 5,10 zł.

Frank może cofnąć do wsparcia H4 – D1

wykres Kurs franka CHFPLN H4 29.09.2022
Kurs franka CHFPLN H4 29.09.2022

Para z frankiem oraz polskim złotym (CHFPLN) w czwartek czyli pod koniec tygodnia już wykonuje znów lekką korektę względem ostatnich, silnych wzrostów przekraczających już nawet 5,10 zł. Patrząc z perspektywy układu H4 – D1 widać, że rynek może obecnie może utrzymywać się nadal we wzrostach, póki utrzymuje się ponad rejonem 4,99 zł. Teraz widoczna korekta może być z technicznego punktu widzenia zasadna, a zaraz po niej rynek ma jeszcze szansę na powrót do wzrostów.

Osoby obserwujące parę walutową CHFPLN powinny skupić się zatem w kolejnych dniach na tym czy faktycznie pojawi się szansa na dalsze wzrosty zaraz po wyhamowaniu pomniejszych jak dotąd cofnięć. Zejście do zakresu 4,99 zł może znów pobudzić stronę popytową na tyle, aby rynek wyhamował dalsze spadki.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro sklep | kurs funta online | akcje lpp | biomed lublin akcje | polenergia notowania | cena euro | akcje azoty |

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs dolara odhacza już nawet 5,06 zł. USD/PLN nieznacznie cofa w czwartek
Następny artykułWall Street przełamuje spadkową passę. Dow Jones blisko 550 pkt wyżej
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here