kurs franka szwajcarskiegoPolski złoty PLN zaczął tydzień od wzrostów. Pomimo, że zmienność nie jest największa, nasza waluta powoli zyskuje  do franka, dolara, euro czy funta brytyjskiego. Jeżeli nic nie popsuje się podczas dzisiejszej sesji to PLN ma szansę na dobre zamknięcie tygodnia. Sprawdźmy jak przedstawia się aktualna sytuacja na kursie franka szwajcarskiego do polskiego złotego na interwale tygodniowym i dziennym.


Kurs franka utrzymuje się powyżej 3,86 zł

  • Kurs CHFPLN po 3,8760 w piątek 8 listopada
  • CHFPLN utrzymuje się powyżej wsparcia przy 3,86 zł

CHFPLN wygląda dość ciekawie na interwale tygodniowym. Jeżeli obecna świca W1 zakończy się na obecnym poziomie, bądź wyżej, zostanie wygenerowany sygnał kupna – objęcie hossy. Wtedy też rynek będzie miał otwartą drogę w kierunku linii szyi układu podwójnego szczytu. Scenariusz wzrostowy jest więc bazowy, zostanie on zanegowany dopiero w momencie gdy kurs CHFPLN zejdzie z powrotem poniżej poziomu 3,86zł. Aktualnie rynek ma więc szansę na większe odbicie po ostatniej fali spadkowej.

Wykres franka szwajcarskiego
CHFPLN interwał W1

Zobacz także: Poranny przegląd rynków: Lepsze nastroje na rynku akcji, złoto wraca do spadków

Schodząc na niższy przedział czasowy – D1, sytuacja jest w zasadzie identyczna jak wczoraj. Ostatnio CHFPLN odbił od wsparcia przy 3,86 zł, o którym pisaliśmy już od dłuższego czasu. Strefa ta pozostaje kluczową barierą popytową w średnim terminie. Zasięg dla potencjalnych wzrostów pozostaje ten sam, jest to opór wypadający przy poziomie 3,93 zł, wynika on z poprzednich lokalnych dołków oraz jest zarazem linią szyi szerokiej formacji podwójnego szczytu.

Wykres franka szwajcarskiego
CHFPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here