Cena franka szwajcarskiego 16 lipca 2019Pomimo, że zmienność na polskim złotym jest w ostatnim czasie niska, to rynek konsekwentnie realizuje zakładany w poprzednich analizach scenariusz. Z dnia na dzień notowania CHFPLN podążają w kierunku południowym. Sytuacja techniczna na kursie PLN w stosunku do franka szwajcarskiego pozostaje bez zmian, wciąż istnieje szansa na dalsze umocnienie naszej waluty. Podczas środowej sesji polski złoty zyskał niecałe 0,1% w stosunku do CHF. Niemniej PLN ma szansę na dalsze umocnienie. Gdzie znajdują się kluczowe poziomy wsparcia i oporu dla CHFPLN?


Kurs franka niemal przy 3,86 zł

  • Kurs CHFPLN po po 3,8727 zł w czwartek 24 października
  • Frank znajduje się pod presją, wczoraj cena przez chwilę znalazła się najniżej od 29 lipca
  • CHFPLN realizuje formację z klasycznej AT – podwójny szczyt

Patrząc na interwał tygodniowy – W1 na razie nie widać sygnałów mogących przeszkodzić w dalszych spadkach na CHFPLN. Kurs znajduje się coraz bliżej kluczowego wsparcia przy 3,86 zł, dlatego warto uważnie obserwować zachowanie ceny w tym miejscu. Ostatnie spadki są wynikiem formacji podwójnego szczytu, o której pisaliśmy w poprzednich analizach. Wspomniane wsparcie prz 3,86 zł wynika z górnego ograniczenia kilkunasto-miesięcznej konsolidacji. Z kolei opór stanowi linia szyi układu podwójnego szczytu w rejonach 3,9350.

wykres CHFPLN
CHFPLN interwał W1

Zobacz także: Kurs euro do dolara i DAX przed odczytami PMI i EBC

Patrząc na niższy time frame – D1, można zauważyć że cena konsekwentnie realizuje scenariusz spadkowy, wczoraj rynek znalazł się najniżej od 29 lipca 2019 roku, tym samym wybicie nowych lokalnych minimów potwierdza scenariusz zniżkujący. Poziomy techniczne pozostają bez zmian. Najbliższym wsparciem jest w strefa przy 3,86 zł, o której piszemy już od dłuższego czasu. jest to kluczowe miejsce, gdzie mogą uaktywnić się kupujący. Niemniej ewentualne wybicie dołem, może doprowadzić do kolejnej fali wyprzedaży. Z kolei kluczowym oporem pozostaje stefa linii szyi przy 3,93 zł.

wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here