kurs franka szwajcarskiegoW ostatnim czasie zmienność na CHFPLN spadała. W ubiegłym tygodniu polski złoty ponownie umocnił się do franka szwajcarskiego, niemniej skala nie była taka duża, ruch wyniósł 0,3%. Jednak sytuacja techniczna na kursie PLN w stosunku do CHF jest wciąż taka sama, dalej istnieje szansa na umocnienie naszej waluty. Sprawdźmy gdzie znajdują się kluczowe poziomy wsparcia i oporu dla CHFPLN?


Kurs franka zawraca tuż przed 3,86 zł

  • Kurs CHFPLN po 3,8830 w poniedziałek 28 października
  • Ryzyko korekty na CHF, niemniej główna tendencja jest spadkowa
  • Szansa na osiągnięcie celu przy 3,86 zł?

Patrząc na interwał tygodniowy – W1 na parze CHFPLN, główna tendencja pozostaje spadkowa. Niemniej ostatni tydzień nie obfitował w większe ruchy, cena zwróciła tuż przed kluczowym wsparciem przy 3,86 zł, poziom pozostaje w dalszym ciągu głównym celem dla spadków. Miejsce to wynika z górnego ograniczenia kilkunasto-miesięcznej konsolidacji. POnieważ zeszłotygodniowa świeca W1 nie zachęca do wzrostów, scenariusz spadkowy wydaje się najbardziej prawdopodobny. Jeśli chodzi o opory, najbliższym jest biegunowość współczynnika 61,8% Fibonacciego, a kolejnym linia szyi układu podwójnego szczytu w rejonach 3,9350.

Kurs franka do złotego
CHFPLN interwał W1

Zobacz także: Kiedy Wielka Brytania opuści Unię? Co dalej z kursem funta?

Patrząc na niższy time frame – D1, można zauważyć powolne ale konsekwentne spadki. W ubiegłym tygodniu rynek odbił się nieco powyżej poziomu 3,86zł, niemniej wciąż istnieje spora szansa na jego przetestowanie. Kurs cały czas znajduje się pod wpływem szerokiej formacji podwójnego szczytu. Poziomy techniczne pozostają bez zmian. Gdyby doszło do wybicia dołem wspomnianej strefy wsparcia, kurs może wpaść w kolejną falę wyprzedaży. Kluczowym oporem pozostaje stefa linii szyi przy 3,93 zł, jednak do tego miejsca jest na tę chwilę “bardzo” daleko.

Kurs franka do złotego
CHFPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here