Cena franka szwajcarskiego 16 lipca 2019Zmienność na polskim złotym była w ostatnim czasie niska, niemniej sytuacja techniczna na kursie PLN w stosunku do franka szwajcarskiego pozostaje bez zmian, istnieje szansa na dalsze umocnienie naszej waluty. Podczas wtorkowej sesji złoty zyskał 0,3% w stosunku do CHF, a dziś o poranku możemy obserwować nieznaczne cofnięcie na rzecz szwajcarskiej waluty. Niemniej PLN ma szansę na dalsze umocnienie. Gdzie wypadają kluczowe poziomy wsparcia i oporu dla pary walutowej CHFPLN?


Kurs franka na dobrej drodze do 3,86 zł?

  • Kurs CHFPLN po po 3,8805 zł w środę 23października
  • Frank w dalszym ciągu pod presją sprzedających, cena poniżej linii szyi formacji DT
  • CHFPLN realizuje formację podwójnego szczytu

Na interwale W1 nie widać sygnałów mogących przeszkodzić w dalszym umacnianiu polskiego złotego. Kurs na interwale W1, cały czas znajduje się pod wpływem formacji podwójnego szczytu, o której już od dłuższego czasu pisaliśmy w poprzednich analizach. Pomimo, że rynek cofnięcia pod koniec ubiegłego tygodnia, bazowym scenariuszem są dalsze spadki. Najbliższe wsparcie wypada w rejonach 3,86 zł, gdzie znajduje się górne ograniczenie kilkunasto-miesięcznej konsolidacji. Z kolei opór stanowi linia szyi układu podwójnego szczytu w rejonach 3,9350.

Wykres franka
CHFPLN interwał W1

Zobacz także: Brexit zostanie odłożony! Indeksy i kurs funta GBP w dół

Jeżeli zejdziemy do niższego przedziału czasowego – D1, można zauważyć że cena powoli schodzi na niższe poziomy W ostatnim czasie niewiele zabrakło aby kurs przetestował wsparcie przy 3,86 zł, gdzie znajduje się wsparcie wynikające z interwału W1, potwierdzone mierzeniem 61,8% z interwału D1. Kluczowym oporem pozostaje stefa linii szyi przy 3,93 zł. Dopóki kurs znajduje się poniżej, obowiązuje tendencja zniżkująca. Ewentualnej zmiany sentymentu można oczekiwać dopiero w momencie powrotu powyżej z poziomu 3,93 zł.

Wykres franka
CHFPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here