Kurs franka (CHF) wybija ogór techniczny, CHF/PLN po 4,20 zł w czwartek
Kurs franka szwajcarskiego

W czwartek o poranku możemy obserwować mieszane nastroje na parach walutowych z polskim złotym. Wczoraj złotówka traciła mocno do głównych walut a dziś jest notowana płasko. Kurs CHF/PLN balansuje na wysokości poziomu 4,20 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka powoli w górę

Patrząc na wykres CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, sytuacja techniczna zaczyna wyglądać coraz lepiej dla kupujących. Pomimo, że złoty zyskiwał na początku tygodnia, tak w ostatnich dniach stracił do franka. Para walutowa CHF/PLN zyskała wczoraj ponad 0,6%, tym samym znalazła się powyżej kluczowego oporu. Poziom 4,1850 zł wynika z dolnego ograniczenia wybitego wcześniej układu geometrycznego. Wybicie poziomu górą przemawia za dalszą zwyżką.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN powyżej 4,1850 zł

Zobacz także: Inwestorzy skupieni na raporcie NFP, co z kursem dolara?

 – Podczas środowego handlu PLN notuje lekką korektę wczorajszego podbicia. Brak jest istotniejszej reakcji na lepszy od oczekiwań PMI. Obserwatorzy wskazują, iż jest to realnie odbicie założeń m/m, a same wskazanie w dalszym ciągu znajduje się poniżej bariery 50 pkt. W ujęciu technicznym kurs konsoliduje dalej przy 4,44 EUR/PLN- komentował wczoraj Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs franka wybija powyżej oporu

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1 widać, że notowania mają w ostatnim czasie problem z określeniem jasnego kierunku. Po spadkach z początku tygodnia, wczoraj obserwowaliśmy wzrosty, które wyniosły kurs powyżej kluczowej strefy oporowej przy 4,1850 zł. Niemniej należy zauważyć, że w ostatnim czasie mamy do czynienia z lokalną konsolidacją, dlatego wybicie może okazać się nietrwałe. Kolejny opór wypada przy 4,2420 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here