Kurs franka (CHF) w górę we wtorek 30 czerwca, CHF/PLN po 4,1880 zł
Kurs franka szwajcarskiego

Nowy tydzień handlowy rozpoczął się całkiem nieźle dla polskiego złotego. W poniedziałek nasza krajowa waluta umocniła się do euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego. Niemniej sytuacja uległa zupełnej zmianie we wtorek, dziś złotówka wyraźnie traci, wymazując wczorajsze umocnienie. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka ponownie w rejonach Overbalance

Spoglądając na wykres CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, sytuacja techniczna jest niemalże identyczna jak we wczorajszej analizie. Pomimo, że złoty zyskiwał w poniedziałek, dziś znajduje się pod kreską. Para walutowa CHF/PLN zyskuje dziś ponad 0,5 proc. Notowania ponownie znajdują się w istotnym miejscu.

Poziom 4,1850 zł wynika z dolnego ograniczenia wybitego wcześniej układu geometrycznego. Wybicie poziomu górą przemawia za dalszą zwyżką, z kolei cofnięcie poniżej może oznaczać powrót do spadków.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN na wysokości kluczowego oporu

Zobacz także: Indeksy giełdowe kontynuują zwyżkę, DAX 300 pkt w górę

 – Kwestie związane z powrotem pandemii są obecnie kluczowe z punktu widzenia podejścia inwestorów do ryzyka. Jerome Powell, szef amerykańskiego Fedu, wczoraj po raz kolejny podkreślił, że perspektywy dla gospodarki USA są „wyjątkowo niepewne” – tego typu wypowiedzi z pewnością będą zwiększać czujność inwestorów i utrzymywać wysoki popyt na tzw. bezpieczne przystanie – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Kurs franka wymazuje wczorajsze straty

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1 widać, że notowania znalazły się pod koniec ubiegłego tygodnia powyżej oporu wynikającego z wysokości biegunowości wcześniej wybitego układu 1:1 – 4,1850 zł. W poniedziałek kurs wrócił poniżej, a dziś ponownie przewagę przejmują kupujący. Sytuacja jest więc dynamiczna a poziom 4,1850 zł pozostaje kluczowy.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN odrabia poniedziałkowe straty

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here